ANA SAYFAPROJELERİMİZGÖMBE & KAŞ HAKKINDAVİDEO & RESİM GALERİSİBASINDA BİZİRTİBAT
 


1 - Gömbe Orman İşletme Şefliği ve Gömbe İlköğretim Okulu ile birlikte okul öğrencileri ile beraber Sevgi ve Barış fidanı üretimine 2009 yılının Sonbaharında başlanmış ve halen devam devam etmektedir. Bu projeye Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü sahip çıkmış ve ''Ben Sevgi Barış Fidanıyım'' diye bütün okullarda yaygınlaştırılmaya başlanmıştır.Bu duyarlı çalışmalarından dolayı Antalya Milli Eğitim Müdürlüğüne Teşekkür Ediyoruz.
2 - Gömbe Orman İşletme Şefliği ile Kaş Kemer köyü Sinekçi mahallesindeki camii imamı ile her yıl her camide 1000 adet Sevgi ve Barış fidanı üretme projesini başlattık. Vebu proje ile camide her yıl 1000 adet tüplü Sevgi ve Barış fidanı üretmek ve cami imamı bu işin oncüsü olsı ve orman sevgisinin anlatılması ve yetişen fidanları Köy halkı ve camii cemati ile Orman İşletme Müdürlüklerinin göstereceği yere her yıl törenle fidan dikimi çalışmalarının yapılması.

3 - Her İşletme Şefliğinde 10000 adet Sevgi ve Barış fidanı ürete projesini Gömbe Orman İşletme Şefliğinin Sinekçi deposunda başlattık. Bu üretilen Sevgi ve Barış fidanları Orman içlerindeki boş alanlara dikilecek ve bir kısmıda yöremizdeki orman köylüsü vatandaşlara dağıtılıp köylüler eliyle dikilmesi ve Orman sevgisinin yayğınlaştırılması sağlanacaktır.4 - Her İşletme Şefliğinin kendi personeli ile her Şeflik adına ''Sevgi ve Barış Ormanı'' kurulması çalışmaları başlatılmıştır. Gömbe Orman İşletme Şefliği ve Personeli Sevgi ve Barış Ormanı kurulmuştur.